Vojenská služba

Vojna je jedna z těch věcí, která čeká většinu mužské populace. Všichni se tam "hrozně moc těší", někteří z nedočkavosti úplně onemocní, takže jim musí dát "modrou knížku" a oni už pak na vojnu nesmí (chudáci...). Z těch nejznámějších jmenujme např. našeho nejlepšího horolezce světové úrovně - Josefa Rakoncaje - který dostal "modrou". Ze zoufalství nad "nepřízní osudu" začal lézt po horách a už slezl pěknou řádku osmitisícovek. (co mu taky chudákovi jiného zbývalo, když neprošel fyzickými testy vojáků... - nebo, že by měl na vojáky příliš vysoké IQ?)

Ale a? už na vojnu chcete nebo ne, je dobré vždy dopředu vědět co může člověk očekávat. Sebrali jsme proto pro Vás několik odkazů, které se mohou hodit.

http://www.vojna.cz  server, zabývající se obecně problematikou vojny

http://www.geocities.com/SiliconValley/Lab/4314/sikana.htm - popisuje různé druhy šikany na vojně

http://www.army.cz  ...a jak to vidí "zelené mozky" - oficiální server České armády

http://www.trail.com/~honza/vcs.html Vojensko-český slovník s odkazy na zážitky z vojny

http://home.cestovatel.cz/sfg/index.htm 1st Special Forces Group Czech Republic - Stránka o skupině zajímající se o speciální jednotky, akce, kontakt, odkazy.

http://www.mujweb.cz/www/army/   Army - Stránka příznivců civilního militarismu. Činnost, kontakty, nábor nových členů, reportáže z akcí.

U posledních dvou odkazů by nás zajímalo, kolik lidí z daných skupin má modrou ... :-)